Klasy 2 b i 2 d na Mazurach

Klasa 2b i 2d na Mazurach

Klasa 2b i 2d wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Eweliną Pędzich i Anną Jaksiną wyjechały na wycieczkę na Mazury. Płynęliśmy statkiem „Faryj III” po Jeziorze Nidzkim, następnie spacerowaliśmy uliczkami Mikołajek, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki. Udaliśmy się również do Iznoty, gdzie odwiedziliśmy gród Galindów. Jeden z  tubylców przywitał nas ze swoją żoną, przedstawił zwyczaje osadników, dzięki czemu poczuliśmy się jak prawdziwi Galindowie. Kuba został mianowany wodzem naszej wycieczki, Bartek jej szamanem. Chłopcy i reszta uczestników musiała zmierzyć się z zadaniami, aby stać się częścią Galindowej rodziny. Po dniu pełnym przeżyć zjedliśmy pyszny obiad w Tawernie u Faryja w Rucianem-Nidzie i wyruszyliśmy w podróż powrotną.

Opublikowano: 28 maja 2015 11:26

Zdjęcia: