Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.

Klasy I-III żegnały się ze szkołą i wychowawcami o godz.  9.00, klasy IV -VI o godz. 10.30.

Był to dzień pełen wzruszeń dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Zgromadzeni w sali gimnastycznej z przyjemnością oglądaliśmy inscenizacje i zachwycaliśmy się pieśniami w wykonaniu chóru. Z uwagą słuchaliśmy słów pani dyrektor Doroty Kupis, która podsumowała miniony rok szkolny i przypomniała o naszych dokonaniach. A było ich wiele - przygotowywaliśmy akademie, braliśmy udział w projektach edukacyjnych, zajmowaliśmy pierwsze miejsca w konkursach miejskich, powiatowych, wojewódzkich,  a nawet ogólnopolskich. Pracowaliśmy ciężko i uzyskaliśmy wysokie wyniki w nauczaniu.  Możemy być z siebie dumni  - stwierdziła pani dyrektor, a następnie życzyła wszystkim udanych, spokojnych, bezpiecznych wakacji.  Głos zabrał także nasz gość, dyrektor Miejskiego Wydziału Oświaty - pan Mirosław Rosak. Podziękował on za efektywną pracę dyrekcji szkoły oraz nauczycielom i również złożył społeczności szkolnej życzenia na czas wypoczynku. Wysłuchaliśmy też przemówienia i wakacyjnych życzeń przewodniczącej Rady Rodziców - pani Anny Żebrowskiej. Potem pani dyrektor uroczyście wręczyła dyplomy wzorowym uczniom.

Po oficjalnych pożegnaniach miały miejsce spotkania z wychowawcami w klasach. Podczas nich wręczono świadectwa. Uczniowie dziękowali swoim nauczycielom. Niektórym zakręciły się łzy w oczach. Pożegnania, nawet te na okres wakacji, nie są łatwe.

A teraz... Opustoszały mury szkoły, przez uchylone okna wpada letni wiatr, w korytarzach słychać jeszcze echo niedawnych, wesołych rozmów.

Szkoła zapada w wakacyjny sen. Obudzimy ją za dwa miesiące:)

Renata Deptuła

Opublikowano: 25 czerwca 2017 14:20