Projekt czytelniczy "Książka moim przyjacielem"

 Uczniowie klasy IIf od dwóch lat korespondują ze Szkołą Polską w Barcelonie, Tarragonie i Gironie. W tym roku zostali zaproszeni do udziału w międzynarodowym  projekcie czytelniczym  Książka moim przyjacielem.   

Jego nadrzędnym celem było kształtowanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, poznanie utworów polskiej literatury dziecięcej z jednoczesnym ukazaniem roli książki w życiu człowieka oraz wzbogacanie słownictwa. Od stycznia do czerwca bieżącego roku uczniowie czytali książki i dokumentowali to na drzewkach czytelniczych, słuchali utworów czytanych przez nauczycieli, rodziców, dziadków i zaproszonych gości. Omawiali utwory literackie i tworzyli ich inscenizacje. 

Podsumowaniem projektu były konkursy. Nasi uczniowie zastali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i czytelniczym. W konkursie plastycznym wzięło udział 14 osób z klasy IIf, natomiast do konkursu czytelniczego zgłosiliśmy 3 osoby z klasy IIf z największą ilością przeczytanych książek z biblioteki szkolnej.  Okazało się, iż nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w swojej kategorii wiekowej. W  konkursie plastycznym  I miejsce zajęła Gabriela Mierzejewska, II miejsce – Alan Dobkowski, a III – Maja Kamińska.  W konkursie czytelniczym I miejsce zajęła Oktawia Gieryk, II – Daria Rybak, a III – Zuzanna Szukiewicz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi.  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w projekcie.      

Projekt był współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej. 

Koordynatorem projektu była nauczycielka Szkoły Polskiej w Barcelonie, Tarragonie i Gironie-  pani Maria Kołomyjec. Ze strony Szkoły Nr 6 realizacją projektu zajmowała się wychowawczyni klasy II f – Anna Ochenkowska.

Opublikowano: 24 czerwca 2017 14:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 138

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce
Zaszyfrowany adres tej strony