Poznajmy się - projekt międzynarodowy

Uczniowie klasy 1b przystąpili do realizacji międzynarodowego projektu pt. ,,Get to know each other”. Do uczestnictwa w projekcie zgłosili się partnerzy z następujących państw: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Rumunii i Turcji. 
W projekcie będą brać udział uczniowie w wieku 6-11 lat. 
Cel projektu: 
- poznanie państw Europy pod względem położenia geograficznego;
- poznanie funkcjonowania szkoły i jej pracy w innym państwie;
- zaznajomienie uczniów z tradycjami i obyczajami innych państw w Europie;
- poznanie podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim;
- uczenie tolerancji i szacunku do innych narodowości;
- uatrakcyjnienie lekcji, 
- poznanie nowych kolegów innej narodowości.
Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2017/2018. W tym okresie uczniowie będą ze sobą korespondować poznając się wzajemnie, pisząc o swojej miejscowości, wymieniając się listami, kartkami i prezencikami świątecznymi. Odbędzie się też prezentacja prac plastycznych między tymi szkołami. Temat pracy ,,Tu mieszkam, jestem z tego dumny”. 
Kolejnym etapem projektu jest nagranie przez wszystkich partnerów przedsięwzięcia krótkiego filmiku ,,Wędrówka po moim mieście” w ich języku ojczystym, na koniec przetłumaczonym na język angielski. 
Koniec projektu przewiduje się w czerwcu. Nastąpi wtedy wręczenie certyfikatów dla szkół, podziękowania dla nauczycieli oraz dyplomy dla dzieci.
Uczniowie klasy 1b z wielkim zaangażowaniem i zapałem przy pomocy pań napisali już swoje pierwsze w życiu listy do partnerów projektu. W liście opowiedzieli o swojej klasie, szkole, miejscowości, zainteresowaniach i pasjach. Teraz  z niecierpliwością czekają na odpowiedź od kolegów z Europy. 
To będzie znakomita zabawa połączona z nauką!
Realizująca projekt wychowawczyni klasy 1b pani Agnieszka Stepnowska, wspomagająca pani Natalia Cekała - nauczyciel języka angielskiego.
 
 

Opublikowano: 08 października 2017 17:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 107

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce
Zaszyfrowany adres tej strony