Wizyta w piekarni klasy III g

5 października klasa III g wraz wychowawczynią Moniką Chojnowską udała się do pobliskiej, rodzinnej piekarni „Nowakowscy”. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Podczas wizyty w piekarni uczniowie:

• Dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy,

• Rozmawiali z piekarzem i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba,

• Poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba,

• Rozróżniali różne gatunki chleba i mąki,

• Obserwowali czynności piekarza

Przez cały czas zwiedzania, dzieciom towarzyszył cudowny zapach pieczywa, który sprawił, że poczuły się one głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie rogaliki i bułeczki upieczone specjalnie dla nich. W podziękowaniu za cenną lekcję uczniowie wręczyli drobny upominek w postaci rysunków przedstawiających pracę piekarza. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w piekarni, zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza i cukiernika.

Serdecznie dziękujemy właścicielce piekarni pani Ewie Nisiobędzkiej za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Opublikowano: 09 października 2017 23:32

Zdjęcia: