Konkurs recytatorski "Promyk Poezji" - etap szkolny

We wtorek 24.04.2017r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Promyk Poezji”. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem "Kto ty jesteś? - Polak mały?". Stąd też charakter prezentowanych utworów i całego konkursu był wyjątkowy.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów klas I-III wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Wszyscy uczestnicy barwnie i ciekawie prezentowali wybrane utwory z literatury dziecięcej. Motywacja ze strony publiczności (wychowawców, koleżanek i kolegów oraz członków rodzin uczestników) w postaci gromkich braw, dodatkowo podnosiła poziom występu u wszystkich członków konkursu.
Jury oceniało przede wszystkim bezbłędność recytacji, stopień trudności utworu, właściwą modulację i intonację, wyrazistość recytacji i ogólne wrażenie artystyczne.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców z każdego przedziału wiekowego.

I miejsce wśród uczestników klas pierwszych zajęła Oliwia Półtorak - uczennica klasy Id.

I miejsce wśród uczestników klas drugich zajął Maksymilian Korzeniecki - uczeń klasy IIc.

I miejsce wśród uczestników klas trzecich zajęła Julia Golan - uczennica klasy IIId.

Pozostali uczestnicy również znaleźli się na podium, zajmując II lub III miejsce.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów podczas występów międzyszkolnych!!!