Rozwijamy wyobraźnię

25 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w kreatywnych warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Pierwszym zadaniem było odgadnięcie, co znajduje się w małym okrągłym pudełeczku. Każdy uczeń musiał narysować to, co podpowiada mu wyobraźnia. Rozwiązania były bardzo pomysłowe. Okazało się, że w „magicznym” pudełku znajduje się bardzo maleńka książeczka. Następnie uczniowie wysłuchali wiersza Michała Zawadki „Farma wyobraźni” i ochoczo odpowiadali na zadawane pytania dotyczące tego utworu. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów wykonał pracę plastyczną – otrzymał kartkę z „dziurą” i konkretnym poleceniem, a zadaniem dzieci było uruchomienie swojej wyobraźni i narysowanie tego, co też mogło się znajdować w tej „dziurze”. Pomysły były naprawdę ciekawe. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej za możliwość uczestniczenia w tak interesującej lekcji.