Konkurs „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922.

Uczniowie klasy 6c: Alicja Piórkowska, Michał Piórkowski i Wiktor Wojciechowski  wzięli udział w konkursie pt. „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922. Organizatorem konkursu jest Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie i Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego w Warszawie.
Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej i jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922.
Prezentacja multimedialna, która została opracowana przez Alicję, Michała i Wiktora przeszła etap szkolny, następnie jako jedyna z naszego województwa (w kategorii szkoły podstawowe – praca multimedialna) zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap ogólnopolski, który odbędzie się już 14 maja.

Więcej informacji na stronie: