Odchodzi zima, nastaje wiosna, a wraz z nią świat staje się piękniejszy i w nas wstępują nowe siły i energia.

Na powitanie wiosny, 20 marca br., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ostrołęce uczestniczyli w Dniu Odkrywców Talentów. Impreza objęta patronatem przez Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przebiegała pod hasłem „Śmieci mniej, Ziemi lżej”. Miała formę rywalizacji drużyn klasowych dla każdej grupy wiekowej; oddzielnie konkurowały ze sobą klasy od I do VI. Mali (uczniowie klas I – III) i więksi  (uczniowie klas IV – VI) startowali w konkurencjach wiedzowo – artystyczno – sportowych. Wykazali się wiedzą na temat ekologii i środowiska w „Omnibusie ekologicznym” i pomysłowością w promowaniu segregacji odpadów w czasie tworzenia plakatów. Pokazali prawdziwego ducha walki, spryt i sprawność w zmaganiach sportowych, do przeprowadzenia których zostały użyte surowce wtórne. Rywalizacja między klasami była ogromna, jednak zgodnie z zasadami fair play. Dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.

Równolegle ze zmaganiami klas przebiegał konkurs „Zdrowy przysmak – walczymy ze śmieciową żywnością”, w którym uczestnicy przyrządzali zdrowe jedzonko (przekąskę, ciastko, sałatkę) i dostarczali je wraz z przepisem do szkoły, gdzie za skromną opłatą można było skosztować zdrowych pyszności. Dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na działalność Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które zajmuje się pomaganiem najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły i ich rodzinom.

Poza częścią konkursową można było w formie zabawy przeprowadzanej przez przedstawicieli naszego sponsora, zdobyć wiedzę na temat segregacji śmieci i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Podsumowanie Dnia Odkrywców Talentów i wręczenie nagród: EKOBONÓW, dyplomów oraz nagród książkowych odbyło się w obecności gościa specjalnego p. Adama Galanka, prezesa OTBS w Ostrołęce.

Organizatorzy Dnia Odkrywców Talentów w SP 6 w Ostrołęce składają serdeczne podziękowania Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego za ufundowanie nagród i objęcie imprezy patronatem.

Koordynatorem akcji była p. Elżbieta Bakuła, nauczyciel matematyki

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce