Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Od około miesiąca żyjemy w świecie koronawirusa. Nasza dotychczasowa codzienność została wywrócona „do góry nogami”. To, co było nam znane, wiadome, zwyczajne stanęło pod znakiem zapytania. O ile dorośli są w stanie wytłumaczyć sobie i zrozumieć przemiany, jakie mają miejsce, o tyle dzieciom, szczególnie tym najmłodszym, czasem trudno pojąć, dlaczego z dnia na dzień ich życie stało się tak dziwne, dlaczego nie mogą spotykać się z kolegami i spędzać miło czasu na placu zabaw tak, jak robili to dotychczas. Niezwykle trudno zrozumieć obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Dzięki współpracy pisarzy, lekarzy, psychologów i wydawnictw, którzy wyszli naprzeciw takim problemom powstały profesjonalne dzieła pozwalające zrozumieć przede wszystkim dzieciom, ale też dorosłym, czym jest epidemia, koronawirus, co i dlaczego się stało i jak sobie z zaistniałą sytuacją poradzić.

Zachęcam do skorzystania z przygotowanej przez profesjonalistów oferty. Myślę, że spośród poniższych każdy wybierze coś dla siebie.

Życzę przyjemnej lektury!