Tutaj powinien być opis

Szkolny konkurs recytatorski "Pierwszy krok w poezję"

We wtorek, 8 maja 2018r., w naszej szkole  odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego ,,Pierwszy krok w poezję”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, uwrażliwienie na jej piękno oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas I-III oraz 4 dzieci z oddziałów przedszkolnych wyłonionych w toku eliminacji klasowych. Uczestnicy barwnie i ciekawie prezentowali wybrane utwory z literatury dziecięcej. Ważną rolę odegrała też publiczność, czyli wychowawcy, koleżanki i koledzy oraz członkowie rodzin uczestników, oklaskujący gromkimi brawami wszystkich występujących.
Jury (w składzie: Dorota Pawelczyk - wicedyrektor, Emilia Stefańska - terapeuta, Diana Zawalich - pedagog) oceniało przede wszystkim: opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne.  Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców z każdego przedziału wiekowego:

I miejsce wśród uczestników z oddziałów przedszkolnych zajęła Maja Rogalska - z grupy 0b.

I miejsce wśród uczestników z klas pierwszych zajął Wojciech Zych - uczeń klasy Ia.

I miejsce wśród uczestników z klas drugich zajęła Amelia Kulesza - uczennica klasy IIb.

I miejsce wśród uczestników z klas trzecich zajął Kacper Pieczonka - uczeń klasy IIIc.

Pozostali uczestnicy również znaleźli się na podium zajmując II lub III miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczyła pani dyrektor. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.


Gratulujemy uczestnikom osiągniętych sukcesów i życzymy kolejnych!

Organizatorzy:
M. Chojnowska<%2
  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce