Tutaj powinien być opis

Szkolony Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z integracji i aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.

Podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat niepełnosprawności, wykonali wspólne plakaty dotyczące niepełnosprawności oraz przeprowadzili zabawy integracyjne.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów był cytat Jana Pawła II „Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością”.

W dniu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, czyli 3 grudnia, nastąpiło podsumowanie Szkolnego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia społeczność szkolną odwiedził pan Marek Olszewski – absolwent tej szkoły, który udowodnił, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji celów.

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce