Tutaj powinien być opis

Kampania społeczna "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!"

W naszej szkole, przy współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, realizowany był projekt pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Szkoła otrzymała 300 kartek świątecznych, które zostały rozdane uczniom z klas I-III. Zadaniem uczniów było własnoręczne napisanie pięknych życzeń do najbliższych i wysłanie bądź przekazanie ich podczas Świąt. Przygotowanie życzeń i wypisanie kartek sprawiło im wiele satysfakcji, a każdy adresat na pewno ucieszył się na widok otrzymanych życzeń. Nowe technologie i czynność "kopiuj-wklej" nie dadzą nam tyle szczęścia, co tradycyjna pocztówka.

Fundacja poniosła koszty graficznego przygotowania kartek świątecznych, jak również koszty wydruku oraz koszty związane z przygotowaniem paczki do wysyłkiBardzo dziękujemy Fundacji Dbam o Mój Z@sięg z siedzibą w Gdańsku za możliwość uczestniczenia w tej kampanii.


Anna Merchel, Anna Kuliś, Aneta Bralska

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce