Tutaj powinien być opis

Dzielimy się nauką

Spotkania naukowe z najmłodszymi realizowane w ramach akcji „Dzielimy się nauką” cieszą się dobrą sławą i kolejny raz zgromadziły uczniów z klasy IIc i IIIc na zajęciach poświęconych wodzie. Lekcje miały charakter warsztatów badawczych podczas, których zespoły sprawdzały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, badały napięcie powierzchniowe wody i wpływ detergentu na siły międzycząsteczkowe wody.

Starsi koledzy przygotowali prezentację o wodzie i pokaz doświadczeń związanych z właściwościami fizyczno-chemicznymi wody.

Laboratoria przygotowali nauczyciele prowadzący zajęcia rozwijające z fizyki-p.Grzegorz Bałdyga i zajęcia rozwijające z chemii-p.Iwona Janus-Kojtek. Lekcje miały formę otwartą i poza opiekunami klas, pracy uczniów przyglądali się zainteresowani nowatorskimi rozwiązaniami nauczyciele stażyści oraz pani dyrektor Joanna Kleczkowska.

Spotkania odbyły się 24 i 31 stycznia.

  • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce