Tutaj powinien być opis

Wycieczka do Barcelony dla uczniów naszej szkoły

Zaprzyjaźniona  Szkoła Polska w Barcelonie organizuje wycieczkę dla uczniów naszej szkoły.

Szczegółowy program znajduje się poniżej. 

Na zgłoszenia chętnych osób  czekamy w sekretariacie szkoły
do dnia 2 marca.

 

" Stanowczo jadę do Hiszpanii ( ... )

     To taki oryginalny kraj, taki słoneczny, taki wyraźny we wszystkim, począwszy od ludzi , skończywszy na naturze" ( H. Sienkiewicz, 1888) 

 

               ŚLADAMI  H.SIENKIEWICZA I IMPERIUM RZYMSKIEGO PO WYBRZEŻACH KATALONII

 

                               WYCIECZKA  11-16 maja

Dzień 1.

Powitanie na lotnisku w Barcelonie przez przedstawiciela organizatora wycieczki , omówienie programu pobytu, transfer i zakwaterowanie w 3* hotelu na wybrzeżu Costa Brava. Kolacja +nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie w hotelu. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę panoramiczną do Barcelony (obiad w formie Pik-niku); zwiedzanie: Sagrada Familia na zewnątrz; Paseo de Gracia z domami Gaudiego: Casa Batlló i Casa Milá, stadion futbol klubu FC Barcelona na zewnątrz (*dla chętnych, możliwość zwiedzania wewnątrz za dopłatą). Plac Hiszpański z areną do walki z bykami. Przejazd do portu; pomnik Krzysztofa Kolumba; park Ciutadella i Łuk Triumfalny; obiekty z pierwszej wystawy światowej. Na zakończenie dnia, wejście do Parku Güell, z elementami architektonicznymi , zaprojektowanego przez katalońskiego architekta Antonio Gaudíego na życzenie jego przyjaciela Eusebi Güella. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie w hotelu. Rejs statkiem w jedną stronę przez malownicze wybrzeże na całodniową wycieczkę (obiad w formie Pik-niku) do średniowiecznych miasteczek : Tossa de Mar: spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, średniowieczny zamek, ruiny i pozostałości osady rzymskiej z I w. p.n.e., oraz pomnik Avy Gardner . Po zwiedzaniu Tossy; przejazd autokarem do Girony; Zwiedzanie Starego Miasta, wraz z Katedrą pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z najszerszą nawą gotycką na świecie, pozostałości najlepiej zachowanej dzielnicy żydowskiej w Hiszpanii, fragmenty murów rzymskich. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie w hotelu; wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Figueres (obiad w formie Pik-niku); zwiedzanie Muzeum –Teartu Salvadora Dali z przewodnikiem (*bilet wstępu wliczony w koszt wycieczki), czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do Empúries ; jedyne miejsce na terytorium Hiszpanii, w którym pozostałości greckiego miasta współistnieją z resztkami miasta rzymskiego; poznanie miejsca osiedlenia pierwszych Greków i Rzymian na Półwyspie Iberyjskim. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na całodniową wycieczkę na Wybrzeże Costa Daurada do Tarragony (obiad w formie Pik-niku). Tarragona jest najważniejszym miastem w okolicy i posiada rzymski cyrk i amfiteatr , Forum Romanum, Dzielnicę Gotycką ze średniowieczną katedrą św. Tekli z XII w. . W pobliżu tych zabytków znajduje się rzymski akwedukt Pont del Diable. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie i obiad w hotelu. Wyjazd na półdniową wycieczkę do Barcelony, przed transferem na lotnisko; Katedra pod wezwaniem św.Eulalii , Dzielnica Gotycka; Las Ramblas – najpiękniejszy deptak w Barcelonie, czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek. Po zakończeniu wizyty; transfer autokarem wraz z przedstawicielem organizatora podróży na lotnisko w Barcelonie. Pożegnanie.

CENA za Pakiet od osoby w pokoju wieloosobowym - 2.500,00 PLN

*cena obowiązująca dla grup min.30 osobowych

CENA ZAWIERA:

 • Ceny biletu samolotu z/do Polski
 • 5 nocy w hotelu 3* na wybrzeżu Costa Brava z Full Board
 • (pełne wyżywienie: 5 śniadań + 5 kolacji) z wodą , zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych
 • Transfer autokarem lotnisko BCN-> hotel i hotel -> lotnisko BCN
 • Opiekę polskojęzycznego przedstawiciela organizatora wycieczki
 • 5 wycieczek autokarem z polskojęzycznym przewodnikiem:
 • 1 Full Day Barcelona panoramiczna (*z wejściem do Parque Güell)

• 1 Full Day Girona + Tossa de mar ( *z przejazdem statkiem w jedną stronę)

• 1 Full Day Figueres + Ampurias ( *z wejściem do Muzeum Salvadora Dalí)

• 1 Full Day Tarragona

• 1 Half Day Barcelona panoramiczna

 • CITY TAX i opłaty administracyjne
 • UBEZPIECZENIE podstawowe podróży (typu: BASIC)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Ewentualnej dopłaty do poszerzenia ubezpieczenia
 • Transferu na/z lotnisko w Polsce
 • WEJŚĆ do zabytków i muzeów ORAZ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH,

typu: CAMP NOU wejście – 22,00 euro/os

 

 • Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce